Демонтаж дверей що слід знати Коли проводиться капітальний ремонт або інші будівельні роботи в будинку, то демонтаж дверей стає рідкісним явищем. Однак, як правило, демонтують двері усього з кількох причин, це коли проводитися їх заміна або при встановленні нових міжкімнатних дверей.

Як би там не було, але цей процес вимагає особливого підходу. Адже якщо немає необхідності використовувати у подальшому старі двері, то можна виконати один спосіб їх демонтажу, а при схоронності дверей, необхідно буде застосувати зовсім інший спосіб.

При виконанні демонтажу дверей, коли немає необхідності використовувати їх надалі, можна не турбуватися про таких деталях і їх збереженості, як дверний короб, обналичники і т. д. В даному випадку головним завданням є швидке звільнення дверного отвору, для того щоб провести встановлення нових дверей.

Для реалізації даного процесу, потрібно гвоздодер, шматок бруса і молоток. За допомогою лапи необхідно зняти дверне полотно з петель. Для цього, обценьки встановлюється між підлоговим покриттям і дверним полотном внизу. Для того щоб не пошкодити підлогове покриття, використовується невеликий дерев'яний брусок, на який встановлюється обценьки фігурної своєю частиною.

Демонтаж дверей що слід знати
Демонтаж дверей що слід знати

Після того, як дверне полотно вдало знято з петель, можна приступати до демонтажу обналічки. Наличники від дверного короба, якщо для їх фіксації використовувалися звичайні цвяхи, також можна підчепити і демонтувати за допомогою обценьків. Якщо ж наличники були прикручені саморізами по дереву, то необхідно скористатися шуруповертом або ж простий фігурної викруткою для викручування шурупів.

Далі необхідно видалити кріпильні елементи за допомогою, яких дверний короб зафіксований в прорізі. Якщо дверний короб тримається на одній монтажній піні, то дана задача набагато спрощується, оскільки достатньо буде довгим ножем зробити надрізи в піні, після чого звільнити від неї дверне полотно.

Другий спосіб демонтажу міжкімнатних дверей передбачає повторне їх використання, тому діяти необхідно, максимально акуратно і злагоджено. По-перше, головне не пошкодити наличники і дверне полотно з коробом.

Для зняття наличників, слід скористатися вже не обценьками, а стамескою та плоскогубцями. Для цього, стамеска заводиться під шалівка, після чого невеликими зусиллями потрібно спробувати зірвати цвях і витягнути його за допомогою плоскогубців, схвативши за капелюшок.