Профілактика і боротьба з цвіллю Цвіль, яка з'являється в будинках і квартирах на стінах, дуже сильно шкодить здоров'ю мешканців. Чим довше грибок буде жити і розвиватися, тим складніше з ним потім буде боротися.

Профілактика появи цвілі

Ще на початкових етапах будівництва потрібно починати боротися з цвіллю. Перед будівлею будинку слід перевірити землю, чи немає на ній заболочених місць, і добре працює дренажна система. Якщо треба провести осушення. Також необхідно обробляти всі матеріали антисептичним препаратом, особливо матеріали з дерева. Обов'язковою і досить результативним заходом при боротьбі з цвіллю є установка вентиляції. Необхідно зробити правильну конструкцію з відведення води з даху. Слід замазати віконні рами спеціальною замазкою, щоб ніде не просочувалася дощова вода. Ну і останнє, приміщення повинні добре опалюватися.

Боротьба з цвіллю

Якщо цвіль вже з'явилася в будинку, необхідно відразу ж зачистити заражену поверхню жорсткою щіткою, добре вимити, висушити, обробити антисептиком і покрити фарбою. Ще одним чудовим методом боротьби з цвіллю є природний антисептик – це масло чайного дерева, його потрібно розбризкати на забруднену поверхню і залишити (витирати не потрібно). Якщо плями цвілі з'явилися вже давно, їх знімають разом з штукатуркою, потім проводять обробку заново. Для кращого результату стіни потрібно обробити антисептиком.

Щоб надалі цвіль не з'являлася на стінах, потрібно виявити і усунути причину її появи. Слід правильно встановити хорошу вентиляцію або ж час від часу провітрювати приміщення (відкривати двері і вікна). Адже погана циркуляція повітря - це сприятливе середовище для появи грибка і цвілі. Також необхідно постаратися зменшити вологість повітря, де є волога – з'явиться і цвіль.