Як утеплити трубу димоходу своїми руками Утеплений димар – це не тільки комфортне проживання в будинку, це ще і довговічність одного з найважливіших елементів будівництва. Утеплюючи двері, балконні та віконні рами, стелі і стіни, далеко не всі знають, що дуже важливо утеплювати ще і димар.

Якщо таку процедуру не провести, то димохідна система досить швидко під впливом негативного впливу навколишнього середовища прийде в непридатність і потрібно її заміна. Утеплення димохідної труби необхідно як для каміна, так і для банної печі.

Як утеплити трубу димоходу своїми руками? Матеріалів існує багато і кожен з них виконує певну функцію. Ціни теж різні. Щоб livefire24.ru служили найбільш ефективно виробники виготовляють безліч утеплювачів, але всі вони потребують грошових вкладень. Якщо ви хочете зупинити свій вибір на економічному варіанті, то наступна інформація для вас.

Для утеплення такого елемента конструкції потрібно зовсім небагато утеплюючого матеріалу, а тому сильно розщедрюватися вам не потрібно, зате тепло і комфорт в будинок своїми діями ви принесете вже точно. В якості утеплювача найчастіше використовується звичайна штукатурка або ж шлакобетонні плити. Головне, вибираючи матеріал, врахувати вагу від нього, адже для димоходу додаткове навантаження ні до чого, це може призвести до руйнування даху будинку.

Якщо в якості утеплювача ви вибрали штукатурку, то спочатку робіт необхідно буде зачистити зовнішню поверхню конструкції, а вже потім приступати безпосередньо до роботи. Для цього спочатку труба покривається металевою сіткою, на яку вже шар за шаром укладається готовий розчин штукатурки, тобто наш утеплювач. При цьому пам'ятайте, що велика кількість шарів значно ускладнить конструкцію, отже, тут потрібно бути уважним і вміти вчасно зупинитися.

Якщо для утеплення вами обрані плити, то для робіт потрібно підготувати глину і гіпс. Після підготовчих дій, що вам потрібно зробити на відстані 8-10 сантиметрів від всіх стінок димоходу спеціальний короб, який повністю заповнюється розчином.

Способи, які описані вище, є самими популярними, простими і недорогими, при цьому дуже ефективними методами утеплення димоходу. Пам'ятайте, утеплений димар – це захист від впливу зовнішніх факторів, це надійність і довговічність конструкції, це ваш комфорт і затишок. Успішної роботи та комфортного проживання!