Поради щодо розміщення розеток і вимикачів Без електроенергії важко собі уявити нормальне життя сучасної людини: практично всі побутові та освітлювальні прилади в будинку мають електричне живлення.

Для забезпечення і регулювання її подачі існують спеціальні пристрої – розетки і вимикачі, розміщуються в основному на стіні. При чому, висота і місце їх положення може відрізнятися, навіть існують певні стандарти в цьому відношенні – європейський чи радянський. Однак, на практиці, все залежить від зручності такого розміщення для їх тривалого експлуатування.

Згідно з європейськими нормами, розетка повинна розміщуватися на висоті 30 см від підлоги, а вимикач – на висоті 90 див. Таке розташування вимикача дає можливість не піднімати щоразу руку, та й дитина, при необхідності, зможе до нього дотягнутися. Головне при цьому врахувати бік відкривання дверей, щоб уникнути загораживание її електроточці. Це дає можливість одночасно і відкривати двері, і включати світло, використовуючи відразу дві руки.

Висота розеток може варіюватися залежно від їх функціональні особливості. Якщо встановлюється комп'ютерний стіл, то розетка повинна розміщуватися вище його, для зручності використання. Те ж стосується і розеток на кухні, які часто використовуються: їх зазвичай розміщують на висоті 15 см від стільниці.

Для тих побутових приладів, які постійно включені, цілком підійде європейський стандарт – 30 см від підлоги. Якщо ж мова йде про витяжці або підвішеному телевізорі, то розетку розміщують ближче до стелі. У ванних кімнатах найбільш вдале місце для розетки – ближче до дзеркала. У всіх інших стандартних ситуаціях висота 30 см від підлоги дуже зручний варіант, адже в такому випадку вони менше кидаються в очі.

Поради щодо розміщення розеток і вимикачів

Встановлюючи низькорозташовані розетки, ну треба скупитися на матеріал: цілком добре розмістити їх в кожному кутку, де зручності експлуатації. У суміжних кімнатах розміщення розеток планується один навпроти одного, що дає можливість застосувати один загальний провідник.

Прокладаючи дроти, важливо дотримуватися або горизонтальний, або вертикальний вектор. Також важливо скласти схему розміщення проводки на майбутнє, щоб випадково не пошкодити, якщо виникне необхідність в свердлінні стін. Місця розгалужень проводки не потрібно закладати будівельними сумішами: досить просто помістити їх у пластикові коробки, а зверху заклеїти шпалерами.