Будівельний матеріал шпон. Що це Всі знайомі з таким матеріалом, як шпон. Якщо перекласти цю назву на російську, то ми дізнаємося, що шпон – це цепка або підкладка. Виготовлення шпону відбувається різними способами.

Це може бути пиляння, лущення або стругання на спеціальних верстатах. Для цього використовують бруски цінної деревини або цільні колоди ясена, в'яза, Карельської берези, горіха, бука, червоного дерева, тиса або дуба.

Текстура шпону виходить дуже красивою, як натуральне дерево, а товщина матеріалу коливається від 0,2 до 5 мм Деревне візерунок безпосередньо впливає на напрям стругання. Готовий матеріал упаковують так, що б візерунок потім можна було легко зібрати.

Пилений шпон роблять в основному з хвойних дерев. Товщиною від 1 до 10 мм. Цей вид шпону використовують для виготовлення гітар, скрипок, балалайок і інших інструментів. Мінус такої обробки деревини полягає в тому, що після неї залишається багато тирси.

Найпопулярніший шпон – лущена. Виготовляється він із деревини, що росте в нашій смузі: дуб, вільха, береза і сосна. Вважається найбільш доступним матеріалом на ринку. Вид цього шпону нагадує стружку, «лусту». Виготовляється шляхом знімання матеріалу вкруговую з самого поліна. Такий метод дає можливість практично повністю використовувати дерево.

Будівельний матеріал шпон. Що це
Будівельний матеріал шпон. Що це

Виробництво шпону сьогодні набирає обертів. Адже його зовнішній вигляд імітує дорогі породи дерева, і виготовляють його тільки з натурального матеріалу. Всі шари шпону проклеюються і фарбуються, що дозволяє створити імітацію будь-якого дерева будь-якого кольору.

Шпоновані вироби відрізняються від цельнодерев'янних виробів. Наприклад, перегородки для офісу, виготовляються з плит МДФ і потім шпонируются. Що дає деякі переваги: матеріал не боїться перепадів температур, є можливість підібрати матеріал за кольором і візерунком, довше служить, і додає інтер'єру натуральний деревний вид.

Шпоновані двері виготовляються за тим же принципом. Спочатку робиться полотно з дерева, яке покривають цільними листами МДФ, а вже зверху цих листів накривається пластинами шпону. Виходить дуже красива і якісна двері.