Як самому замінити скло в двері Іноді під час експлуатації або встановлення нових міжкімнатних дверей відбувається пошкодження скла. Заміна скла в міжкімнатних дверях провадиться також і в разі поновлення дверей, оскільки таким способом можна легко їх прикрасити і облагородити.

У чому порядок дій при самостійній заміні скла, залежить як від типу дверного полотна, так і від того, яким саме способом скло закріплене в ньому.

У багатьох старих міжкімнатних дверях, скло вставляється в спеціальні пази, які потім закриваються декоративними штапиками. В такому разі, заміна скла не являє собою нічого складного. Достатньо лише акуратно вийняти штапики підхопивши їх, наприклад тонкої викруткою або стамескою, після чого потрібно буде демонтувати саме скло або його залишки.

Однак у більшості випадків, коли двері виготовлена, наприклад, з МДФ, скло в даному випадку має приховану фіксацію у внутрішній дверної порожнини. Як правило, з цим і виникають найчастіше проблеми, оскільки діяти в даному випадку доведеться трохи по-іншому.

Як отримати скло двері

Для того щоб витягти скло з дверного полотна, якщо використана саме прихована його фіксація, доведеться трохи попрацювати. Для цих цілей, перш за все, потрібно невеликий шматок міцної дроту, за допомогою якої можна дістатися до торця міжкімнатних дверей, після чого прибрати клини якими скло зафіксовано.

Після того, як клини будуть прибрані, необхідно акуратним рухом вгору дістати скло двері. Слід знати, що для встановлення нового скла з прихованою його фіксацією, необхідно використовувати ті ж клини, які були вилучені раніше.

Як самому замінити скло в двері
Як самому замінити скло в двері

Як самому встановити скло в двері

Перед тим, як самостійно встановлювати скло, дверне полотно рекомендується зняти з петель і покласти в горизонтальному положенні. Якщо цього не зробити, то буде проблематично і не легко замінити скло в міжкімнатних дверях.

Далі необхідно буде підготувати точно такий же скло строго за розмірами, яке буде встановлюватися замість пошкодженого скла. Для цього, можна піти двома шляхами, замовити скло за розмірами у скляра, або ж вирізати скло за наявними розмірами самостійно.

Коли скло готове, необхідно очистити пази, куди воно буде вставлятися і в залежності від типу кріплення скла, зробити його установку в дверне полотно. Не рекомендується в якості фіксатора використовувати силікон або подібні йому матеріали, оскільки при необхідності подальшого зняття скла двері, зробити це буде проблематично.