Як правильно зняти лак з поверхні паркету Багато людей зараз стали відбуватися свою стать саме паркетною дошкою і це зовсім не дивно. Адже крім красивого і презентабельного зовнішнього вигляду паркетна підлога може прослужити навіть не одне десятиліття поспіль.

Але якщо неправильно доглядати за паркетом, то таке покриття не зможе прослужити навіть 5 років. Найслабше місце у даного обробного матеріалу-це його поверхню, а якщо точніше то лак. Лак, яким покривають паркетну дошку, зношується через 4-7 років і щоб підлога завжди був як новенький, то лакове покриття необхідно знімати і наносити нове. Така процедур не дуже складна, то має свою періодичність дій. У даній статті буде написана детальна інструкція про те, як правильно знімати лак з поверхні паркету.

Інструкція

Найголовніше-це своєчасно приступити до повної заміни лакового покриття і чекаючи того, що лак до кінця зітреться з паркету. Також не варто допускати, якщо в певних місцях будуть протоптані доріжки, де буде вже відсутні лакове покриття. У будь-якому випадку при найменшій стирання лаку його необхідно замінити новим.

Для того щоб позбутися від старого шару лаку поверхню паркету необхідно відшліфувати. Під час шліфування можна буде повністю позбутися від старого шару лаку. Також крім цього часто на паркеті залишаються зльоти від каблуків або від взуття. І для того щоб їх усунути відшліфовувати доведеться навіть близько 0.5 мм дерева. Якщо все зробити акуратно, то в кінцевому підсумку вийде абсолютно ідеально чиста і рівна поверхня без жодних дефектів і пошкоджень.

Як правильно зняти лак з поверхні паркету
Якщо площа приміщення дуже велика, то краще всього для шліфування використовувати спеціальну машинку. А ось для домашнього використання можна взяти інструмент трохи простіше. Наприклад, це може бути як плоскошліфувальна машинка, так і стрічково – шліфувальна машинка. Використовуючи подібні машинки можна без пошкоджень шару дерева зняти непотрібний шар лаку. Дуже важливо під час процесу снятья лакового покриття забезпечити хорошу вентиляцію приміщення. Наприклад, можна відкрити вікна або двері. Крім цього потрібно буде подбати і про свою безпеку, тобто обов'язково треба одягти захисну маску.

Перед самим процесом шліфування поверхню необхідно помити і відчистити від бруду. Як тільки поверхня підготовлена, то можна приступати до шліфування. Робити це необхідно якомога повільніше і акуратніше, намагаючись видаляти кожен міліметр лакового покриття. Сам процес шліфування підлоги може зайняти від одного дня до декількох.