Варіанти вентиляції російської лазні Всі переваги оздоровчих заходів в лазні можуть звестися нанівець, якщо її вентиляція облаштована неправильно. При цьому, якщо приміщення невелике, не обов'язково вкладати в дороге устаткування, цілком підійде грамотно спланована природна вентиляція.

Принцип дії такої системи побудований на використанні різниці температур в лазні і на вулиці: холодне повітря, потрапляючи в нагріте приміщення, витісняє гаряче повітря під стелю. Виходячи з цього, припливні отвори завжди розташовуються внизу стіни, а витяжні – ближче до стелі.

Існує кілька варіантів природної вентиляції для російської лазні:

1. Залпова. Строго кажучи, суть її дії зводиться до звичайного провітрювання лазні, коли відриваються вікна та двері. Саме з цієї причини в такому випадку краще всього розмістити їх по різних сторонах: сама процедура провітрювання відбувається на початку і по закінченню банних заходів. Такий метод призводить до швидкого освіженню повітря і просушуванню мокрих поверхонь. Однак використання парильні при такій системі має обмеження у часі, із-за ризику отруєння гучною газами. Також протяги не дуже добре діють на розпечені тіла.

2. Пічна. Даний метод відштовхується від наявності печей-кам'янок майже в кожній російській лазні. Для припливу повітря використовується щілину під дверима, яка веде в парилку: її намагаються зробити не ширше, ніж 1 див. Ще одне джерело припливу свіжого повітря –нижні вінці зрубу, звичайно прилеглі не дуже щільно. Прогріте повітря захоплюється піддувалом печі і виходить назовні разом з продуктами горіння. Недоліком цього методу є необхідність постійної роботи печі для здійснення вентилювання.

3. Через продухи. Цей метод є найбільш популярним через простоти й універсальності: зміна повітря відбувається

Варіанти вентиляції російської лазні
око 6 разів на годину, без всяких протягів і додаткових вентиляторів. Головне при цьому грамотно розташувати припливні і вивідні канали, які повинні мати різні рівні: при розміщенні їх один навпроти одного відбувається утворення протягів. При цьому витяжний канал влаштовується великим діаметром, ніж припливне: для простоти регулювання процесу їх зазвичай оснащують додатковими заслінками і гратами.

В цілому природний тип вентиляції в лазні є самим недорогим, так як ніякі вентилятори в ньому не застосовуються. Це пояснює як простоту, так і довговічність такої системи. До недоліків природної вентиляції відносять її деяку залежність від зовнішніх кліматичних умов і можливості потрапляння всередину приміщення зловоний ззовні.