Фарбування старих дерев'яних поверхонь Досить часто під час косметичного ремонту люди стикаються з питанням про освіженні фарби на дерев'яних поверхнях. Це може бути стара меблі, віконні рами або двері, а також інші елементи інтер'єру та декору.

Для того, щоб фарбування дала очікуваний результат, необхідно знати декілька нюансів.

По-перше, будь-яка поверхня потребує підготовки, особливо - стара. Не нові дерев'яні предмети і конструкції перед фарбуванням необхідно очистити від застарілих матеріалів, будь то лаки, фарби, емалі та інше. Це можна зробити декількома способами: за допомогою води, щітки, хімічної речовини або механічного впливу якого-небудь гострого предмета.

Останній варіант вимагає особливої акуратності, так як ушкодження, які можуть залишитися на дерев'яній поверхні, буде досить важко приховати. Якщо ж все - таки вади у вигляді сколів, тріщин або виїмок мають місце, то дерев'яну конструкцію необхідно як слід відшліфувати. Після вирівнювання можна обробити дерево лужним розчином, який очистить його від різних забруднень.

Останній етап підготовки поверхні - видалення цвілі або грибка, який може з'явитися на дерев'яних предметах. Фарбувати потрібно починати зверху вниз за допомогою гарної, не облезающей кисті. Барвника потрібно набирати на щітку не багато, так як в противному випадку можуть залишитися патьоки.

Варто також пам'ятати, що приміщення, де буде провадитися фарбувальна робота, повинно бути очищено від бруду і пилу, яка може створити небажаний малюнок на свіжопофарбованої поверхні. При бажанні можна нанести кілька шарів фарби з перервою в кілька годин. Після закінчення фарбувальних робіт стару дерев'яну поверхню можна покрити захисним лаком, щоб закріпити результат.