Деревоволокниста плита ДВП Деревина є найбільш популярним і затребуваним матеріалом, використовуваним при будівництві, так і для меблевого виробництва. В історії були такі часи, коли для того, щоб побудувати будинок або виготовити меблі, потрібно вирубати чимало гектарів лісу.

Дерева вирубували так часто, що нові просто не встигали виростати. Дивуватися тут нічому, так як в будівельних цілях використовувалася лише частина стовбура. Залишився матеріал просто сгнивал. І, щоб зберегти природу, учені почали замислюватися, яким чином можна практично використовувати деревні відходи. Застосувавши чимало зусиль, на світ з'явилася ДВП, яку зараз у великому асортименті можна знайти за наступним посиланням - www.fanera-sk.ru.

Деревоволокниста плита ДВП

ДВП – абревіатура древесноволокнистой плити, яка являє собою прямокутний аркуш, який виробляють технологією гарячого пресування або сушки.

Яких видів буває ДВП, якими особливостями відрізняється і де використовується

Твердість ДВП може бути різною, із-за чого така плита зараз буває надтвердої, твердою, напівтвердої, м'якої та середньої щільності (МДФ).

• Сверхтвердая. Що стосується щільності такого матеріалу, то він варіюється від 950 до 1100 кг на кубічний метр. На вигин і розтягування вони найбільш міцні, порівняно з іншими видами ДВП. Подібні вироби широко застосовуються для того, щоб виготовити з них панелі і щитки, адже їх легко можна використовувати як матеріал для електроізоляції. Також з нього виготовляють підлоги, обшивають зовнішні двері і так далі;

• тверда. По щільності такий матеріал не перевищує 850 кг на кубічний метр. Така плита також може похвалитися міцністю на вигин і розтягування. Найчастіше вони знаходять застосування в меблевому виробництві – з них виготовляють задні стінки шаф, ящики висувного типу і так далі. Також тверда ДВП може бути використана в будівельній сфері, де її застосовують як обшивочний матеріал для внутрішньої стінки, після чого вона піддається фарбуванню. Обробка лакофарбовим виробом – не єдина можлива обробка ДВП, так як їх ще облагороджують ПВХ-плівками і синтетичним шпоном. Як результат, можна домогтися матовою, глянсовою, пігментованою поверхні ДВП;

• напівтверда. Щільність такого матеріалу – 400 – 800 кг на кубічний метр. По міцності на вигин і розтягування така плита поступаються надтвердої і твердої практично в два рази. Вони також широко застосовуються в будівництві (підкладка для підлоги), так і в меблевому виробництві (задня стінка шафи). До того ж, їх можуть використовувати як матеріал для упаковки;

• м'яка. Такий матеріал може бути декількох марок, тому щільність може варіюватися від 100 до 400 кг на квадратний метр. Їх виробляють з використанням деревних відходів, які не додають синтетичні в'язкі речовини, внаслідок чого матеріал виходить екологічно безпечним навіть для тих людей, у яких є алергія. М'який вид ДВП в основному застосовують для звуко - і теплоізоляції стіни, стелі та перекриття. З їх допомогою обшивають стіни і стелі. М'який сорт ДВП є головним і першим конкурентом такого будівельного матеріалу як гіпсокартон. Однак, порівняно з ним, ДВП – більш легкий, еластичний, зручний для монтажу. М'яка ДВП також застосовується в якості підкладки для підлоги, дозволяючи вирівняти дефекти і нерівності.