А він мені подобається На жаль, мій досвід роботи з інструментом DeWALT невеликий, а зіткнувся я з ним колись робив www.kramos.ru. Хоч мені він дуже подобається, але їм досі не обзавівся.

Працював лише тим, що брав у знайомих. Почну з самого улюбленого інструмента - перфоратора. У вільний час постійно підробляю. В основному роблю арки. Часто доводиться розширювати отвір, а іноді і вирізати новий в перегородках.

Брав у товариша трехрежимник D25103 Ергономіка на вищому рівні, працювати легко і комфортно. Із знайомих мені горизонтальних перфораторів у цього хват - найзручніший. Порівнював з Makta HR 2450 і Bosch 2-24 - небо і земля. Легкий, з відмінним балансуванням, компактний, та ще й пофарбований у мої улюблені кольори (поєднання чорного і жовтого). Глибиноміром не користувався, так як бурив суцільні отвори діаметром 12-14 мм по периметру майбутнього отвору.

Цим перфоратором буряться шпури помітно швидше, ніж його попередником-«китайцем», той бив значно слабше і одного разу випустив дух у вигляді хмарки гару; довелося розплачуватися з господарем зі своєї кишені. Цей випадок змусив мене з DeWALT'ом звертатися ніжнішу. Машина надійна, але якщо згорить, обійдеться мені це в круглу суму. Тому майже не використовував режим удару, та й не потрібен він був. Так, іноді підрівнював нерівності. На мій подив, ефективність і продуктивність 103-го трохи поступається Bosch GBH 4 (адже той набагато масивніший, «вертикалка», удар міцніше).

По-моєму, трехрежимник — те що треба! Одні кажуть, що ударом угробишь машину, і тому він зайвий. Інші — що не потрібен режим свердління. Однак я спочатку «накерняю», свердлячи без удару, а потім бурю з ударом, благо перемикач режимів працює як годинник. Довелося разок і на себе ним попрацювати. Треба було пробурити три отвори: одне — у фронтоні котеджу, друге — в перекритті, третє — в капітальній стіні. Цегла 30 см секунд за 30 прошив. Перекриття майже стільки ж, а стіна товщиною 60-70 см трохи довше пручалася. Спочатку страшно було. Бур діаметром 20 мм і завдовжки мало не метр здавався масивніше перфоратора.

Відмінний інструмент, скоро куплю такий же. Звичайно, мрію про D25305, але коштує він дуже дорого. Я вважаю шедевром. Працював з Hilti 76E (якщо не помиляюся) з такою ж вертикальним компонуванням. Думаю, 305-я модель досконаліше Hilti. У того пилосос працює від основного двигуна через кардан, при зупинці буріння зупиняється і пилосос. У DeWALT — від автономного двигуна і продовжує працювати ще кілька секунд, що позитивно позначається на чистоті. Мабуть, про перфораторах все. «Болгаркою» D28151 зачищав зварні шви на металевих дверей, яку виготовив сам. Шліфувати своєї УШМ-230 не став — надто важка. Тому запозичив інструмент у товариша (фаната DeWALT, як і я).

Обмеження пускового струму немає, віддача на маленькій «болгарці» невелика. Зате не треба чекати секунду-іншу, поки диск розкрутиться до номінальних обертів. Її 1,7 кг після 230-ї майже не відчуваються. Антивібраційна рукоятка та фіксація у включеному стані дуже полегшили роботу. У цієї машинки є функція відключення щіток, що важливо для збереження інструменту. Зручна Кнопка включення, незважаючи на його відчуває дискомфорт від хвата за корпус. Не завадило б зробити основну рукоять трохи эргономичней. Але в цілому «болгарка» дуже сподобалася. При купівлі буду орієнтуватися на неї. Дриль-шуруповерт D727№ взяв разом з УШМ. З її допомогою врізав замок (в ту ж двері). У руці лежить краще шуруповерта Hilti. Завдяки гумової накладки на рукояті хват жорсткий, не прослизає.

Акумулятор був повністю заряджений і незабаром розрядився. За час вимушеного перекуру підготував обшивку, перетягнув перші два самореза, коли обшивав. Але зате налаштував момент, благо є 17 сходинок. Дуже зручний шуруповерт. Про інструменті Hilti я міг би розповісти більше, так як працював з ним набагато довше, але це вже інша історія. Думаю, що DeWALT не тільки не поступається Hilti, але в чомусь і перевершує.