Переваги цегляних будинків Будівництво будинку або котеджу з використанням цегли має безліч переваг. Адже здавна, цегла вважається кращим будівельним матеріалом. Тому багато людей вибирають такий спосіб будівництва.

Навіть, незважаючи на не саму низьку вартість. Так, чому ж будівельний цегла такий популярний?

Щоб розібратися, треба розглянути технічні характеристики і властивості матеріалу:

#10102; Висока міцність матеріалу. Будинок, побудований з цегли, простоїть кілька століть. Звичайно, за умови якості використовуваного матеріалу. Для визначення якості, досить уточнити марку виробу. Вона позначається буквою М. Цифри, які стоять за цією буквою показують категорію міцності. Для будівництва приватного будинку підійде марка М100.

#10103; Екологічна складова. Оскільки цегла виробляється з глини, піску і води, то шкідливі хімічні елементи в ньому просто відсутні. Цегла здатний «дихати», а тому, що пропускає певну частину повітря крізь себе. Отже, не буде процесів гниття, не з'явиться відповідне середовище для росту та розмноження шкідників. Це основна перевага цегли перед дерев'яними конструкціями.

#10104; Довговічність, адже цегла — це міцна структура, відповідно він прослужить довго. Будь-які погодні катаклізми цегляному будинку не страшні. Будівля, побудована на совість, зможе послужити онукам і правнукам.

#10105; Високий показник пожежної безпеки. Цегла проявляє стійкість до високих температур. При загорянні цегляний будинок вистоїть, чого не можна сказати про дерев'яних спорудах.

#10106; Відмінна морозостійкість, що важливо в холодному кліматі. Для будівельного матеріалу цей показник дуже важливий. Позначається він літерою Е, після якої йде категорія стійкості до низьких температур. Для жителів центральної смуги показник варіюється в межах — F35-F50.

#10107; Естетична привабливість будівлі. Фасад будинку, виконаний з цегли, не вимагає додаткової облицювання. Але щоб надати будівлі особливу неповторність, використовують облицювання з червоного або білого цегли. Він виглядає елегантно і презентабельно. В цілому з облицювальною цеглою можна експериментувати. У підсумку виходять неймовірні конструкції.

Переваги цегляних будинків
Переваги цегляних будинків

Цегляний будинок всім хороший, однак, при його будівництві необхідний надійний фундамент, адже вага у цегли немаленький. До того ж темпи будівництва досить невисокі із-за розмірів матеріалу. Втім, завжди потрібно пам'ятати, що будинок будується на багато десятиліть, тому поспішати не варто.