З якою арматури будують довговічні бетонні конструкції

Для будівництва будь-якого проекту (будинок, магазин, бізнес-центр, промисловий комплекс) необхідна арматурна сітка, щоб зміцнити бетонний фундамент. При цьому існує кілька видів арматурних стержнів, які мають свою структуру і характеристики.


З чого складається арматура для зміцнення бетонних конструкцій?


Всі види стрижнів складаються з структурної сталі, що представляє собою сплав вуглецю і заліза. Вона доступна різних форм і розмірів (арматура, труби, листи та інше). Різні типи сталі мають різні властивості міцності. Для виготовлення кожного типу арматури використовується не тільки певний вид сплаву, а також різні процеси виготовлення.


Незалежно від типу арматурних стержнів, всі вироби з структурної стали забезпечують створення стабільної конструкції житлового, комерційного або промислового комплексу. Замовити якісні сталеві вироби ви зможете у компанії «Навігатор».


Круглі арматурні стрижні холодного прокату


Арматуру холодного прокату виробляють з низьковуглецевої сталі з невеликою домішкою марганцю. Такі вироби добре піддаються холодної штампування і гнуться. У будівництві холоднокатані стрижні застосовні в додатках, де не буде прикладена невелика сила тиску (стіни, дах).


Інший тип арматури холодного прокату виготовляють із сталі з високим вмістом марганцю і більш високим відсотком вуглецю. Такі вироби легко піддаються деформації при термічній обробці і більш стійкі до силового тиску. За класифікацією цей тип структури називається арматурою А1. Вона широко використовується для виготовлення кріпильних виробів, а в будівництві незамінна при армуванні бетонного фундаменту.


Рельєфні стрижні з гарячекатаної сталі


Виробники випускають гарячекатані сталеві стрижні квадратної, круглої або плоскої форми. Деякі типи виробів мають ребристу поверхню, яка збільшує міцність при взаємодії з бетоном. Гарячекатані стрижні виготовляють шляхом прокатки гарячої стали через ролики, які створюють потрібну форму. Цей тип арматури підходить для армування фундаменту, стін, мостів та інших бетонних конструкцій.


Деформовані сталеві стрижні


Деформовані стрижні мають наконечники, перекоси і ребра. Це мінімізує ковзання бетону, поки він рідкий, і підсилює кладку. При використанні таких виробів будівництво проходить швидше, і в бетонній підставі рідко з'являються тріщини. Придбання якісної арматури для будівництва є найбільш економічно вигідним способом збільшити довговічність бетонних споруд.