Якщо фундамент вже існує Перед індивідуальними забудовниками нерідко виникає необхідність вибору: купувати чи не купувати ділянку, на якій вже є готовий фундамент? Можливо в повній мірі використовувати його для зведення котеджу по своєму проекту?

Проектування і будівництво будинку вимагають професійного підходу. А зведення будинку на www.postroil.com, який призначався для іншої будівлі, — це особливе питання, яке часто ускладнюється ще однією обставиною. Справа в тому, що величезна кількість будівель за містом будується без проекту, тобто без робочих креслень. А адже в них даються точні розміри фундаменту, які конструктор вибирає з урахуванням характеристик грунту на ділянці, ваги будівлі, його основного призначення і характеру використання будинку (постійне чи сезонне проживання) та ін. Часом будівництво ведуть бригади, м'яко кажучи, не найвищої кваліфікації не мають уявлення про Будівельних Нормах і Правилах (СниП).

Спробуємо розібратися в сутності питань, що стоять перед забудовником, який хотів би придбати ділянку з наявним www.postroil.com і використовувати останній для зведення будинку.

Головне питання, яке потрібно вирішити в подібній ситуації: чи можна використовувати фундамент для зведення будинку та які обмеження на www.postroil.com споруди накладає його конструкція?

Ідеальний варіант, коли у продавця є комплект робочої документації на будинок, який він збирався будувати, а також підписані спеціалістом акти приймання підготовленого підстави, змонтованої арматури, дані про марку використаного бетону. Якщо фундамент тільки що побудований (тобто не стояв зиму в ненавантаженому стані), то проектувальник після огляду www.postroil.com може братися за розробку проекту нової будівлі.

Якщо ж ніяких документів немає, то до покупки ділянки наявний www.postroil.com повинен обстежити фахівець. Потрібно визначити тип фундаменту: стрічковий, стовпчастий, пальовий, монолітна плита і т. д. Це дозволить прийняти рішення про відповідність фундаменту споруди, яка передбачається зводити.

Професіонал повинен з'ясувати, чи немає на www.postroil.com характерних тріщин, що виникають із-за деформацій подібних споруд у весняний період, визначити, чи немає раковин у бетоні або слідів їх закладення цементним розчином, є захисний бетонний шар на арматурі Абсолютно неприпустимі виходи оголеної арматури, стикувальні шви у бетоні, що з'являються при порушенні технології бетонування. Неоднорідність кольору бетону свідчить про сумнівність його виробництва, якості та марки.

За допомогою мірної стрічки, теодоліта і нівеліра (або гідрорівня) треба визначити правильність прямих кутів конструкції, а також горизонтальність фундаменту. Потрібно попросити у продавця ділянки дозвіл отшурфить в двох або трьох місцях обріз фундаменту до підошви (але не під одним з кутів), щоб встановити тип його конструкції, зрозуміти чи є обмазувальна ізоляція. Важливо також визначити глибину закладення фундаменту і характер ґрунтів під ним.

Після того, як фахівець отримає повну інформацію про ґрунтах на підставі будинки, про конструкції фундаменту і його стан, він може приступати до робочих кресленнях котеджу і необхідним переробок фундаменту (зміни його конфігурації, посилення конструкції тощо)

Розробка проекту

Фахівець повинен точно обмірити існуючий фундамент і скласти його план. Щоб підготувати технічне завдання для проектування, треба чітко визначити, які приміщення будуть розташовані на першому та мансардному поверхах, яка приблизно площа цих приміщень, вид покрівлі, наявність еркерів і т. п. При цьому необхідно представляти, чи достатньо наявного www.postroil.com для втілення всіх задумів у життя чи потрібно його збільшення, що можливо зробити за рахунок деформаційних швів.

Професіонал починає www.postroil.com з розробки та узгодження планів першого та мансардного поверхів. Це одна з найбільш важливих завдань, так як необхідно врахувати всі побажання замовника, відображені в технічному завданні, і скомпонувати приміщення з урахуванням влаштування каналів природної вентиляції, димоходів, каналізації та інших інженерних комунікацій. Після затвердження поверхових планів автор проекту приступає до розробки всього комплексу архітектурно-будівельних www.postroil.com.

Випадок з практики

Розглянемо реальний випадок з життя. Молода сім'я звернулася до автора з проханням зробити робочі www.postroil.com для зведення його на вже існуючому фундаменті, який був в хорошому стані і мав розміри в плані 10x13 м. Ширина стрічки - 0,5 м. Було відомо, хто проектував фундамент і як велася робота, так що сумнівів щодо якості конструкції не виникало.

Згідно з технічним завданням на першому поверсі необхідно було розмістити наступні приміщення: загальну кімнату, кухню-їдальню, хол зі сходами на мансардний поверх, сауну, невеликий басейн, душову з санвузлом, топкову та гараж.

В мансардному поверсі передбачалися три спальні кімнати, зимовий сад, хол зі сходами і двома мезонинами для освітлення холу, а також ванна кімната.

Якщо фундамент вже існує
План першого поверху:
1 — загальна кімната 27 м2;
2 — кухня 14 м2;
3 — тамбур 3 м2;
4 — хол 9 м2;
5 — сауна 6 м2;
6 — коридор з роздягальнею 8 м2;
7 — туалет 3 м2;
8 — топкова 5 м2;
9— басейн 5 м2;
10 — гараж 23 м '

План мансарди:
1 — спальня 19м2;
2 — спальня 23 м2;
3 — спальня 15 мг;
4 — хол 27 м2;
5 — ванна 12 м2;
6 — зимовий сад 10 м2


Від www.postroil.com першого поверху на грунтовій основі (часто використовуваний варіант) довелося відмовитися — для цього треба було б завести велику кількість ґрунту Вирішили перекрити цоколь збірними залізобетонними плитами. Але розміри фундаменту не дозволяли цього зробити.

Щоб використовувати типові плити (не вдаючись до спецзамовлення) і забезпечити передачу навантажень від стін на існуючий фундамент,
виготовили сталеві балки з прокату. У результаті весь цоколь виявився перекритим типовими пустотними плитами, крім гаража, де статичні і динамічні навантаження істотно більше. Тут проектом передбачено укладання промислових ребристих плит з великою несучою здатністю, які через закладні деталі прикріпили електрозварюванням до верхньої полиці балки.

Якщо фундамент вже існує
Щоб не збільшувати висоту цоколя, сталеві несучі балки втопили в тіло стрічки існуючого фундаменту на всю їх висоту. По проекту до монтажу плит перекриття цоколя повинні бути влаштовані льох і басейн з монолітного бетону. Конструктивно вони не пов'язані з існуючим фундаментом і мають тришарову обклеєну гідроізоляцію. Стіни і дно льоху армовані двома шарами сталевий дорожньої сітки, а басейну — подвійний в'язаній сіткою з арматури 012 мм класу А-Ш.

Басейн забезпечений стоком для зливу води. Сталеву трубу 050 мм по підпільному каналу зі змінним покриттям підвели до внутрішнього обрізу існуючого фундаменту, де в приямку встановили засувку. Далі сток вивели до каналізаційного колодязя і у місцеву каналізацію.

Після влаштування льоху і басейну взялися за монтаж плит перекриття цоколя і пристрій монолітних ділянок. Їх виготовили з товарного бетону М300 (В25), армуючи сіткою з арматури 012 мм класу А-Ш.

Зовнішні стіни котеджу — з пінобетонних блоків товщиною 300 мм з обкладкою лицьовим порожнистою цеглою товщиною 120 мм Перекриття першого поверху — з бруса перерізом 150x150 мм Бруси спираються на дві сталеві балки Б-5 і зовнішні несучі стіни .

Для запобігання відколу граней пінобетонних блоків і розподілу зосередженого навантаження, під опорну частину балки Б-5 приварили електрозварюванням куточок перерізом 200x12 мм, а торець балки утеплили мінеральною ватою для захисту стіни від промерзання.

Димоходи перерізом 140x270 мм від котла опалення будинку та каміна приставного типу, а також вентиляційні канали природної вентиляції перерізом 140x140 мм розташовані в цегляних панелях внутрішніх перегородок товщиною 380 мм, які виконані з повнотілої червоної цегли марки 150 на цементному розчині М150 (В12,5),

Дах — двосхилий під кутом 45° з двома полувальмами в торцях будинку під кутом 60° і двома мезонинами. Крокви спираються на коньковый брус та мауерлати.