Системи вентиляції в приватному будинку надзвичайно важлива. Від правильності її установки, а також монтажу буде заздрість якість життя в побудованому будинку. Планувати вентиляційну систему доцільно на етапі проектування будинку. Якщо ж будинок вже побудовано, і вентиляція там не запланована, то монтаж її буде складніше, і дорожче.

Если вас интересует завод ДЗПО, стоит заглянуть на этот сайт dzpo.com.ua вы найдете завод ДЗПО и купить вентиляторы промышленные отличного качества и по доступной цене.

Дана система необхідна для створення найбільш комфортних умов життя людей, а також оптимальної збереження меблів, що знаходиться в будинку. При відсутності такої системи в приватному будинку, будуть пітніти вікна, утворюватися на стінах пліснява, витати запахи туалету, і смаженої шипи.

Такий мікроклімат стане небезпечним для життя людини. Проживати комфортно в такому житлі, стане неможливо.

Особливості вентиляції в приватному будинку

Вентиляцію для приватного будинку можна влаштовувати трьома різними способами.

 1. Природною.
 2. Витяжної або примусовою.
 3. Змішаної.

Різні приміщення в будинку мають свої особливості по установці даної системи:

 • Особливості установки в санвузлі. Санвузли приватних будинків, як правило, не мають вікон, внаслідок чого, влаштувати в даних приміщеннях провітрювання за допомогою протягів, в принципі неможливо. В процесі експлуатації, в таких кімнатах утворюється дуже висока вологість, і неприємні запахи. Саме тому в даних кімнатах необхідно влаштовувати примусову вентиляцію.
 • Особливості вентиляції на кухні. Кухня є особливим приміщенням, де постійно присутні специфічні запахи, і підвищена вологість, в результаті діяльності з приготування їжі. У такій ситуації природної витяжки в будь-якому випадку не буде вистачати.

Тому на кухнях влаштовують спеціальні системи, які можуть бути:

 1. Купольні. Дуже дорогі і потужні вентиляційні системи, рекомендовані до установки на кухнях великої площі.
 2. Підвісні. Найпростіші пристрої, які можна застосовувати тільки в невеликих приміщеннях, так- так як вони мають дуже невелику потужність.
 3. Вбудовувані. Відмінною особливістю таких конструкцій є велика потужність, в порівнянні з підвісними. Також їх можна вбудовувати в меблі.

Оптимальна вентиляція для приватного будинку

Правильний вибір системи вентиляції дуже важливий. Кращим рішенням буде змішана технологія вентилювання. Вона включає в себе і природну і примусову.

Причому можливі два варіанти такого монтажу:

 • Приплив природний, а видалення повітря примусове. В даному випадку приплив повітря проводиться за допомогою спеціальних клапанів, провітрювання вікон, а також через всілякі щілини в конструкціях. Видалення за допомогою механічних пристроїв.
 • Приплив примусовий, а видалення природне. В даному випадку навпаки. Приплив проводиться за допомогою спеціальних вентиляторів, а видалення через клапани і щілини в вікнах і дверях.

природна вентиляція

Найпростіший спосіб вентилювання приміщення. Повітря проникає всередину будівлі через щілини в конструкціях, або спеціально влаштовані клапани, ніякі механізми при цьому не застосовуються. Такий спосіб має свої переваги, і недоліки.

У числі переваг можна відзначити наступні:

 • Найнижча вартість, в порівнянні з іншими системами.
 • Простота конструкції.
 • Відсутність технічного обслуговування.
 • Немає залежності від джерел електроенергії.
 • При монтажі не потрібно спеціальних будівельних навичок. Можна встановити самостійно.

При всіх плюсах даного варіанту, він має і певні недоліки:

 • Обмежена площа обслуговування.
 • Велика залежність від погодних умов.
 • Низька ефективність дії. Якби дана система працювала дуже ефективно, то інші взагалі були б не потрібні.

Де потрібна витяжна вентиляція?

Для такого способу витяжки повітря, в процесі будівництва приватного будинку монтується спеціальне обладнання

Така конструкція вигідно відрізняється від попередньої тим, що в залежності від потужності, може обслуговувати приміщення будь-якої площі.

У таких конструкціях можлива установка обладнання для додання повітрю певної вологості, температури, і його іонізації. Дані витяжні системи можуть управлятися дистанційно, за допомогою спеціального пульта.

При всіх своїх перевагах, у цій конструкції є і недоліки:

 • Більш дороге обладнання, і комплектуючі елементи до нього.
 • Є необхідність в періодичному обслуговуванні, і заміні витратних деталей.
 • Пряма залежність від джерел електроенергії
 • Складність установки. Для монтажу даної системи необхідні кваліфіковані фахівці.

У приватному будинку примусова система необхідна тільки в приміщеннях, що мають підвищену вологість, і температуру, таких як кухня, туалет. Також при наявності в будинку газових, або будь-яких інших котелень, в цих приміщеннях необхідна саме примусова система вентиляції.

Розміщення вентиляційних каналів в приватному будинку

Вентиляційні канали повинні бути закладені в конструкцію будинку на етапі проектування. Вони мають бути присутні не тільки в кухні, і санвузлі, а взагалі в кожному приміщенні приватного будинку. При будівництві капітальної будівлі, вентканали зазвичай викладають з цегли.

У каркасному житловому будівництві можна використовувати пластикові труби, або короба, з тонкого оцинкованого металу. Головний канал монтується. Як правило, в центральній стіні, і від нього розходяться відгалуження в різні приміщення.

Центральна труба виводиться на дах будівлі. Слід пам'ятати, що не варто робити багато горизонтальних відгалужень. Вони сильно зменшує тягу. Вертикальний канал центральної труби повинен бути в два рази довше горизонтальних ділянок.

норми установки

 • При будівництві центрального вентиляційного каналу з цегли, товщина його стінок не повинна бути менше 500 міліметрів. При меншій товщині, в зимовий час, повітря в ній буде швидко охолоджуватися, і опускатися вниз, що призведе до збоїв в роботі даної системи. Якщо канал виготовлений з оцинкованих коробів, то його необхідно обклеювати теплоізоляційними матеріалами.
 • Труба вентиляції повинна бути вище ніж коник будинку, це необхідно для того щоб уникнути завихрень повітря, і поліпшення тяги.

Основні правила

 • Система вентиляції на кухні, і санвузлі обов'язково повинна мати комбіновану схему, природну і примусову. Як примусової можна використовувати кухонну витяжку, а для природної повинен бути змонтований вентиляційний канал. Вентканал, найдоцільніше, влаштовувати на протилежній стіні від кухонної витяжки. Ширина підвісний витяжки повинна бути не менше ширини газової плити.
 • Вентиляційними каналами в обов'язковому порядку повинні бути обладнані всі приміщення в будинку.
 • У санвузлі примусова вентиляція повинна включатися автоматично, при включенні світла.
 • У витяжних пристроях необхідно передбачити установку змінних фільтрів.

чистка вентиляційних каналів

Згодом систему вентиляції необхідно очищати від бруду і пилу. Якщо вентканали мають невелику довжину, то цю роботу можна зробити самостійно за допомогою пилососа. При великої протяжності каналом краще скористатися послугами спеціалізованих організацій.

У цьому є певні плюси:

 • Очищенням зайдуть грамотні, навчені фахівці.
 • Якість такого очищення буде набагато вище.
 • Фірми, які займаються цією діяльністю, мають спеціальне обладнання.
 • Крім очищення можна провести дезінфекцію, і знезараження вентиляції.

Пристрій даної конструкції в приватному будинку є не розкішшю, а необхідністю. Наявність даної конструкції має бути закладено ще на етапі проектування будинку. При використанні природної системи, її можна змонтувати самому.

Якщо планується більш складні примусові, або комбіновані варіанти, з використанням спеціального обладнання для підігріву повітря, то слід звернутися до фахівців.

Такі складні системи спочатку розраховуються в спеціальних програмах, після цього на них складається окремий проект. Для пристрою даних конструкцій потрібні монтажники, що володіють спеціальними технічними знаннями.