Час для покупок заміської нерухомості Попит на міські квартири практично круглий рік залишається без істотних змін. А ринок заміської нерухомості має тенденцію до сезонного зростання і спаду.

Схильність до таких сезонних стрибків позначається і на різновиди речень, і на цінах. Вдалими сезонами купівлі та продажу вважаються весняні місяці (березень-травень) і восени (жовтень-грудень). В інший час (зима і літо) — «мертві» сезони.

Причому, максимальна кількість угод припадає на грудень. Наприклад, за 4 квартал здійснили 65% від угод роки, з них тільки в грудні-40%. Важливо в цьому зв'язку і те, що красиві зимові пейзажі рідко залишають байдужими потенційних покупців. До речі, і влітку мальовниче місце з річковим пляжем і лісом часто розвіює сумніви нерішучому інвестору.

Починаючи з лютого по травень полягає найбільша кількість угод на купівлю ділянок. Якщо людина планує почати будівництво будинку навесні наступного року, то він намагається придбати ділянку в кінці будівельного сезону (вересень-листопад).

Якщо хочете придбати будинок для постійного проживання, враховуйте, що в цьому секторі продажів кількість угод протягом всіх сезонів року практично постійна. Виняток становить, наприклад, в економ-класі: різкий стрибок кількості угод припадає на березень. А в елітному будівництві число продажів різко падає в серпні.

Великий вплив на ситуацію на ринку праці надають валютні коливання. При помітному ослабленні рубля в січні-лютому 2013 року в елітному секторі продажі збільшилися на 20%. Але це можна віднести до розряду винятків з правил.

У сезон продажів ціни зазвичай зростають на 30-40%, а іноді ця різниця може доходити до 8-кратного зростання або падіння. Наприклад, в Підмосков'ї в низький сезон продавалися 4 ділянки, а високий - до 25. В даному випадку маються на увазі ділянки з повним підведенням всіх інженерних комунікацій і вартістю до 4 млн. рублів.

У високий сезон зазвичай ціни на ділянки зростають на 5-10%, а низький, відповідно, настільки ж і падають. Роблять це девелопери з метою стимулювання продажів. Цікаво, що під час Сочинської Олімпіади найбільший розмір знижок склав 16%, а мінімальний-12% від ціни на землю.

Покупка ділянки в низький сезон дуже вигідна! У цій ситуації виграють обидві сторони.

Покупця приваблюють знижками, подарунками, розстрочками, а продавець отримує гроші.

Вдалих і вигідних вам придбань!