Способи підвищення ефективності ставка-відстійника Головні функції ставків відстійників – накопичувати поверхневі стоки і видаляти забруднювачі. Частіше всього їх обладнують в районах з розвиненими будівельними формами: коли навколо дуже багато будівель, а також асфальтових та інших водонепроникних покриттів, осадової воді нікуди вбиратися.

Природно, що в таких випадках буде спостерігатися концентрація вологи в низинних місцях, з загрозою подальшого підтоплення.

Щоб вирішити цю проблему, і проводиться облаштування ставків відстійників і накопичувачів, щоб у них збиралися поверхневі стоки. Дощова вода збирається туди природним самопливом, або через мережу колекторних ліній. Ще одне призначення цих елементів – видалення бруду і сміття, адже стічні води приносять їх з собою, особливо після сильних злив або танення снігу. У підсумку ставок набуває не дуже приємний вигляд і запах, а мікрофлора в ньому пошкоджується. Особливо якщо мова йде про різних нафтопродуктах, побутової та іншої хімії, відходів будівництва. Дуже часто всі ці шкідливі речовини поступово відшаровуються в накопичувальних водоймах у вигляді мулу.

Існує ряд прийомів щодо підвищення ефективності ставка-відстійника і оптимізації його мікрофлори:

1. Планування. Дуже важливо мудро продумати розміри і розташування ставка для збору стічних вод. Головний принцип в цьому відношенні – враховувати природне стікання води з більш піднесених місць в низинні. Також важливою умовою є наявність ухилу в його бік, що дозволить воді з найближчих ділянок стікати в ставок. Глибина і розміри відстійника закладаються з урахуванням обсягу збирається води.

2. Водні рослини. Щоб візуально облагородити ставок-відстійник, а заодно підвищити його функціональність, можна завести в ньому водні рослини. Напівзанурені види помітно уповільнюють рух поверхневих стічних вод і є їжею і укриттям для різної живності. При уповільненні руху стоків затримуються зважені частинки, бруд і сміття, які потім простіше збираються. Ще одна корисна властивість будь-якої водної рослинності полягає в тому, що вона живиться тими речовинами, які приносять стічні води, що призводить до їх природної нейтралізації.

Способи підвищення ефективності ставка-відстійника

3. Бактерії. Деякі види бактерій здатні розкладати речовині органічного типу, наприклад, нафтопродукти, а також загиблу рибу і рослини. У результаті помітно поліпшується якість води у водоймі, а забруднень стає менше. Тому якщо заселити подібні бактерії у ставок-відстійник, це значно покращить стан води в ньому.

4. Аерація. Насичення води киснем дуже благотворно вплине на життєдіяльність всіх його мешканців – рибу, бактерії, комахи та рослини. Також багата киснем вода буде значно швидше окислювати різні забруднення, в результаті чого вони ставати важкими і благополучно осідають у вигляді мулу. Кисень сприяє більш швидкому розкладанню померлої риби, рослин та іншої органіки.