Необхідні критерії вступу до СРО Сучасний будівельний ринок побудований таким чином, що підприємство, якщо воно не є членом відповідного СРО, не може провадити свою діяльність без порушення законодавства.

Причому це обмеження стосується не тільки самих будівельних робіт, але і проектування будівель, споруд, інженерних вишукувань.

Будь-яка із зазначених напрямів має власні представницькі органи – об'єднання проектувальників, будівельників і дослідників. Ці органи тісно співпрацюють з державою для забезпечення подальшого вдосконалення законодавчої бази для поліпшення роботи членів цих самодостатніх об'єднань.

Серед СРО існують деякі різновиди, в кожній з них є свої правила, критерії вступу та особливості. Щоб вступити і стати повноправним членом СРО дослідників, потрібно підготувати відповідний набір документів і звернутися в організацію. Серед необхідних документів можна виділити: заяву на вступ до СРО, копію Статуту, установчого договору (за наявності), копія ІПН, документи про створення підприємства, призначення керівників (директора, головного бухгалтера), свідоцтва про держреєстрацію юридичної особи, завірену виписку про включення юридичної особи до реєстру та ін.

При необхідності, повний перелік документів розташований у відкритому доступі на сайтах відповідних саморегулівних організацій. Всі надані документи завіряються печаткою організації, а також підписом посадової особи. Слід враховувати, що надані документи перевіряються самим ретельним чином. При необхідності можуть бути запитані відсутні документи, наявні сертифікати відповідності на продукцію або послуги.

Якщо ваша компанія планує проводити будівельні роботи, то для здійснення повного циклу робіт, від проектування до будівництва, рекомендується подати заявки на допуск до всіх трьом видам робіт – проектування, вишукувань і будівництва. При успішному входженні в moskva.reestr-sro.ru не потрібно звертатися до сторонніх організацій для проведення діяльності або надання послуг, на яке у свій час дозвіл не було затребувано.

Процедура вступу в moskva.reestr-sro.ru втім, як і в іншу саморегулівну організацію, що передбачає сплату компенсаційного, вступного та соціально-страхового внеску. В окремих випадках деякі СРО можуть встановлювати розміри вступних внесків самостійно, внаслідок чого вони можуть бути досить значними.

Таке професійне співтовариство зобов'язане володіти хорошою репутацією, йому повинні довіряти клієнти. Природно, що рівень репутації саморегулівної організації повинен відповідати професійному рівню її членів і що пред'являються до них вимог. Тому, кожен потенційний член СРО в будівництві буде проходити самий ретельний відбір. Виходить, що ця система більш жорстко проводить відбір своїх членів для допуску до виконання робіт, але, на практиці, вона вже показала свою ефективність.