Різновиди щебінки. Без небезпеки впасти в перебільшення можна сказати, що щебінка – це самий затребуваний кам'янистий ущільнювач, який застосовується в будівельній сфері.

Географія її використання дуже широка – облаштування бетонних і дренажних підстав, будівництво доріг всіляких типів, забезпечення ландшафтних рішень і т. п. Вона навіть надається фарбування, для подальшого створення всіляких яскравих панно.

Щебінь – це сипкий матеріал, отриманий шляхом подрібнення натурального або штучного каменю. В результаті окремим фрагментам надають форми, що мають гострі краї. В цьому і є основна відмінна риса щебінки від гравію, що утворюється природним шляхом через руйнування гірських порід і відрізняється округлістю форм. Завдяки гострим граням і шорсткості, щебінь перевершує гравій за ступенем зчеплення з цементом, тому що отримується в результаті бетон відрізняється більшою міцністю.

Щебінка має кілька різновидів, і найчастіше зустрічаються такі з них:

1. Гранітна. Пласти граніту підривають і дроблять, а отриманий таким чином матеріал відрізняється найбільшою міцністю і стійкістю до кліматичних впливів, з усіх видів щебеню. Застосовують гранітну щебінку для створення бетонних підстав, переживають значну навантаження – у фундаментах, автошляхах, мостах. Це найбільш дорогий вид щебеню.

2. Гравійна. Являє собою подрібнений гравій, видобутий з кар'єрів або водойм. При цьому кар'єрний гравій більш жорсткий, ніж морський або річковий. В міцності гравійна щебінка програє гранітної, але і собівартість його дешевше. В дачному будівництві є оптимальним варіантом, якщо брати до уваги співвідношення ціна/якість.

3. Вапнякова. Подрібнений вапняк має порівняно невисоку міцність, що пояснює його невисоку ціну. Застосовують його на невідповідальних ділянках будівництва – легкі будинки, дороги з невисоким навантаженням, виготовлення залізобетонних лотків і кілець. При роботі з цією щебінкою потрібно враховувати, що крім малої міцності вона також швидко руйнується при прямому контакті з водою.

4. Вторинна. Цей вид щебеню виходить в результаті подрібнення відходів будівельних матеріалів (цегла, бетон, блоки тощо). Цей найдешевший щебінь використовують як присипок на ділянках, де немає небезпек великих навантажень.

Різновиди щебінки.

Існує також розподіл щебеню за типами залежно від розміру окремих фрагментів: дрібна, середня і велика. При цьому більш дрібні типи зручні при виготовленні бетону, а великим щебенем облаштовують подушки для автомагістралей та залізничних шляхів. Бутовий гранітний щебінь також здатністю до декорування, тому його часто використовують для спорудження заборів, парапетів, опорних стін, фундаментів і цоколів, укріплення берегової лінії.