Особливості водопостачання лазні Лазня належить до тих будівель, які без води не мають ніякої функціональної користі: саме тому облаштування продуманого водопостачання – найважливіший етап банного будівництва.

Існують кілька способів забезпечити подачу води в баню в будь-який час року:

1. Від загальної системи. Якщо на ділянці є центральний водопровід, то проводиться додаткова врізання в магістраль, з подальшим підведенням води в баню. Всередині приміщення здійснюється монтаж трубної розводки, з обов'язковою установкою водогрійного бака та інших сантехнічних приладів.

2. З колодязя. Найбільш оптимальний варіант водопостачання лазні у разі відсутності магістрального водопроводу. Після побудови стандартного колодязя купується насос погружного типу, що володіє гарним напором подачі води. При цьому потрібно обов'язково подбати про наявність спеціального фільтра, що захищає внутрішній механізм від попадання частинок грунту. У разі, якщо водоносний шар на ділянці проходить не глибше 1,5 метра, підійде і поверхневий насос: головне, щоб лазня в такому випадку розміщувалася не дуже далеко, для забезпечення належного напору.

3. З свердловини. Цей спосіб вважається більш надійним і практичним, з причини більшої надійності і кращої якості води, що надходить. Слід проте врахувати, що обладнання свердловини потягне значно більший грошовий ресурс, ніж споруда

Особливості водопостачання лазні
криниці. В останньому випадку роботи найчастіше проводяться самостійно, а от свердловину без залучення спеціальної бурової бригади облаштувати не вийти. Це ж стосується і обслуговування свердловини, яке значно більш дороге. Для подачі води в баню потрібно придбання спеціального глибинного насоса, який вибирається з урахуванням висоти подачі, необхідного тиску в трубопроводі і розміру свердловини.

Якщо влітку водопостачання лазні не є чимось важким, то в зимовий час необхідно вжити деякі заходи. В цьому плані водопостачання зі свердловини є кращим, так як вода в ній не замерзає навіть у люті морози. Головне при цьому, забезпечити хорошу теплоізоляцію наземну комунікацію, для чого краще буде використовувати пластикові труби. Що стосується глибини траншеї, то заглиблюватися більше, ніж на 1 метр, немає сенсу. Головне – провести додаткове утеплення труб.