Мій вибір акумуляторної дрилі Першим моїм електроінструментом стала акумуляторна дриль BlackDecker PS3500 (12 В), куплена в 1997 році. Модель — для американського ринку, у нас вона продавалася як CD12.

Проста за теперішніх часів машинка: одна швидкість, не дуже великий крутний момент (12 H-м) з п'ятьма установками, в комплекті два акумулятора з «не годинниковим» зарядним пристроєм, і в затиску на корпусі біта хрест/шліц. Звичайна побутова www.postroil.com, зроблена в Китаї.

Загальна, на мій погляд, особливість дрилів BlackDecker — балансування «вперед». Поставлена на акумулятор дриль варто, але з вставленим свердлом падає на ніс. Якось неестетично. Можливо, це викликано прагненням забезпечити зручність роботи — інструмент добре «сидить» в руці. Двухмуфтовий патрон швидкозажимний за сумісництвом служить природним обмежувачем навантаження на дриль. Патрони при затиску великого свердла вимагають неабияких зусиль; якщо недотянешь, воно провертається.

П'яти установок крутного моменту цілком достатньо. Якщо треба, кручу в режимі свердління (з блокуванням муфти). Брак крутного моменту не відчував жодного разу. Правда, я не займався вкручування шурупів разом з капелюшком, волію зробити зенковку. Частота обертання — оптимальна. Свердлю на максимальній, при шуруповертных роботах зручна регулювання швидкості/моменту.

Першим ділом після покупки зайнявся акумуляторами. Поки вони живі, жива і дриль. Акумулятори нікель-кадмієві, догляд за ними добре відомий: три повного циклу заряду-розряду для приведення нових до повної ємності. Заряджений акумулятор крутить дриль на холостому ходу близько 45 хвилин. Звичайно, не дуже захоплююче заняття тиснути на кнопку і слухати гарчання дрилі, але акуратне ставлення до акумуляторів дозволило зберегти їх до сьогоднішнього дня в цілком пристойному стані. Ніколи не заряджаю не до кінця розряджені акумулятори.

При необхідності швидко розрядити підключаю галогенну лампочку 12 Ст. Ємність, звичайно, за 7 років зменшилася, проти фізики з хімією не попреш, але поскаржитись на погану роботу не можу. Допомагає у збереженні акумуляторів і «швидка» зарядний пристрій. Швидкісний заряд їх губить нітрохи не менше, ніж швидкий розряд. Не можу сказати, що відсутність «часового» зарядного пристрою ускладнює використання дрилі. Була пара випадків, коли при роботі я по два рази садив обидва акумулятора (установка кабель-каналів на бетонній стіні), що, погодьтеся, надто для побутової дрилі. Для звичайної роботи двох акумуляторів достатньо. Вони, до речі, взаємозамінні з DeWALT'помаранчевими.

Пізніше купив ударну www.postroil.com, свердлив нею бетон. Незручно і довго. Виграш порівняно із звичайною акумуляторної дрилем не так вже й великий, а ресурс ударна робота знижує неабияк. Перфоратор, полуубитый неправильним обслуговуванням, з'явився у мене майже випадково, в обмін на шолом для ралі.

Як-то купив в метро «Все для будівництва і ремонту». Купив просто так, почитати в дорозі. Почитав і захопився. Не тільки «що» можна зробити, але і як зробити. Було б бажання. Після консультацій на сайті www.mastercity.ru привів у порядок перфоратор.

Різко збільшилася кількість різних робіт по дому. Стіни бетонні раніше свердлити було незручно, зараз роблю отвори перфоратором, а решта — двома дрилями. Використовую мережеву без удару і порівняно рідко, основне навантаження лягає на стару заслужену акумуляторну. Вона краще мережевий лежить в руці і, природно, з нею набагато зручніше лазити по кухонно-шкафным закутках. А вже по зручності «винто-шуруповерчения» з мережевою взагалі ніякого порівняння.

На мій погляд, це оптимальний варіант для будинку. Багатошвидкісні моделі викликають захоплення, але скільки з їх можливостей і ресурсу будуть використані у господарстві?

Другим моїм електроінструментом теж був BlackDecker - акумуляторна викрутка (2,4). На тонких роботах вона зручніше дрилі, при необхідності може і свердлити. Використовував в тісному закутку для закручування самосвердлувальний саморізів. Довго (обороти маленькі), але успішно. Движковый трипозиційний перемикач (середнє положення - блокування, для обертання треба зрушити і натиснути) дуже зручний, а муфта фіксації валу дозволяє закручувати, як звичайною викруткою. Міцності викрутки вистачило згорнути шлицевой наконечник рідний біти від акумуляторної дрилі (вручну). Потім виявилося, що я намагався відкрутити ліву різьбу. Жахливо шкода, бита була просто чудова. Хрестова частина служить досі і працює краще за всіх куплених в магазині.

Таким чином «утворилася» система інструменту, в якій різні роботи вже багато років справно виконують акумуляторні інструменти BlackDecker.

ПВХ мембрана детальніше про неї можна почитати тут www.tsmos.ru головним завданням, якої є гідроізоляція покрівель, має масу переваг перед іншими матеріалами, які виконують ту ж функцію, з плюсів ПВХ мембран можна виділити високу міцність, довговічність, пожежостійкість, паропроникність та багато інших. Продаж ПВХ мембран здійснюється, по вказано вище посиланням.