Для чого в будівництві потрібні лазерні далекоміри Щоб будівництво будь-якого об'єкта було виконано з дотриманням всіх технологічних вимог, для цього сучасними будівельниками та інженерами використовується велика колчество різних приладів.

Наприклад, серед них зустрічаються лазерні далекоміри. Що це за апаратура і яку роль вона відіграє в будівництві, з цим питанням варто розібратися детальніше.

Основне завдання далекоміра – швидке і точне вимірювання відстаней. Він виключає помилки при знятті розміру, при цьому в роботі максимально простий в експлуатації. Наприклад, лазерні прилади показают таку точність: похибка становить не більше 3 міліметрів.

У той же час вимірюючи аналогічні відстані з допомогою сталевих стрічок, можна отримати відхилення до 5 сантиметрів, так що перемога в цьому плані на боці більш точного і сучасного лазерного далекоміра.

Перш ніж купувати подібний пристрій, потрібно розібратися з його видами. Апаратура для точного вимірювання відстаней може бути компактною і призначеної для роботи всередині будівель. У такому разі максимально можна буде вимірювати відстань до сотні метрів.

Якщо ж необхідно купити лазерний далекомір для роботи поза приміщеннями, тоді варто вибирати призначені для такої експлуатації моделі. У них буде більш яскравим лазерний промінь, вони оснащені оптичним або цифровим візиром, а точні вимірювання можна робити на відстані до 250 метрів.

Варто звернути увагу, що іноді в будівництві бувають корисними і багато додаткових функцій. Тому треба ретельно вивчати модельний ряд, звертаючи увагу, що може принести користь у конкретній роботі. Наприклад, якщо необхідно робити зпамеры кутів, тоді знадобиться уклономір або датчик кута нахилу. Також у вимірі від будь-яких кутів роботу полегшує відкидна скоба.

Візир призначений для того, щоб максимально точно зробити наведення на ціль. Особливо ретельно його потрібно вибирати при роботі з великими відстанями. Наприклад, в деяких моделях він електронний, тобто точка попадання лазерного променя достовірно відображається на рідкокристалічному дисплеї.

Щоб не збиватися і не переміряти по кілька разів одне і те ж відстань, варто звертати увагу на моделі з вбудованою пам'яттю. Вони допомагають не тільки зафіксувати дані, але і виконати з ними арифметичні дії, аж до розв'язування геометричних задач.

За матеріалами сайту www.gsi.ru