Стан на ринку житла, що будується Єкатеринбурга Ринок житла в Єкатеринбурзі продовжує ставити рекорди – незважаючи на економічну ситуацію в країні, в місті за перше півріччя 2014 року в експлуатацію було введено більше півмільйона квадратних метрів житла.

Причому підвищеним попитом у покупців користуються не тільки малогабаритні квартири економ-класу, але і апартаменти великих площ. І це не дивлячись на те, що з початку року вартість одного квадратного метра житла в новобудовах зросла на 7%.

Популярність новобудов

Житлова нерухомість в Єкатеринбурзі завжди була в ціні, завдяки хорошою транспортною доступністю міста та розвиненій інфраструктурі. При цьому ціни на квартири в екатеринбургских новобудовах залежать від:

• розташування будинку (район, його екологія, близькість до центру міста);
• типу будівлі, що будується і площі квартири;
• планування квартири.

Особливою популярністю в останні роки користуються www.bn.ru, розташованих в екологічно чистих районах міста і малоповерхові будинки в передмісті.

Всі пропозиції ринку нерухомості, що будується в уральської столиці умовно поділений між економ-класом (65-70%) і комфортабельним житлом (30-35%). При цьому середня ціна за квадратний метр первинного житла складає 61 тисяч рублів: «економ-клас» – від 57,7 тисяч рублів, «комфорт» – від 66,9 тисяч.

Великі проекти: що, де і почім?

Найближчим часом в Єкатеринбурзі планується здача відразу кілька великих РК. Так, запланована здача декількох будинків в житловому комплексі «Мічурінський», в якому ціна за один квадратний метр починається від 51,6 тисяч рублів.

Також почалася продаж квартир в ЖК «Квартал Федерація», вартість квартир в якому буде складати від 3 млн. рублів, в ЖК «Міленіум» та РК «Перший Миколаївський», вартість «квадрата» в яких буде варіюватися від 68 до 73 тисяч рублів.

Новий продукт на ринку нерухомості Єкатеринбурга

Все більш популярними на первинному ринку нерухомості стають апартаменти, які раніше не підпадали під категорію житлових приміщень. Як правило, даний формат житла приваблює тих забудовників, які відчувають труднощі з перекваліфікації земельної ділянки з комерційної категорії в житлову.

Але, незважаючи на всі видимі мінуси такого житла (немає можливості прописатися в ньому, підвищені тарифи на газ і електрику тощо), з-за своєї відносної дешевизни апартаменти в Єкатеринбурзі вельми і вельми затребувані.

На сьогоднішній день в Єкатеринбурзі здійснюється будівництво кількох апартаментних комплексів, як економ-класу, так і підвищеної комфортності. Продаж квартир в новобудовах даного класу здійснюється за ціною від 1,3 до 10 млн. рублів залежно від рівня комфортабельності житла і його площі.

Перспектива ринку нерухомості, що будується

Бурхливе зростання будівництва житлових комплексів у Єкатеринбурзі дозволяє прогнозувати подальший розвиток первинного ринку нерухомості. За словами забудовників, до кінця 2014 року в Єкатеринбурзі планується здача ще одного мільйона квадратних метрів житла, а на перспективу заплановано ще 30 млн. «квадратів».