Чим швелер гнутий відрізняється від гарячекатаного і який виріб більше підходить для будівництва Металопрокатна продукція широко використовується в будівельних роботах. Для зведення конструкцій застосовується прокат, виготовлений згідно з ГОСТ: швелер, балка двотаврова, куточки, а також всі види тонкої листової сталі.

Сортова прокатна продукція найчастіше виконує роль елементів жорсткості в металевих конструкціях або використовується як основа при їх зведенні. Використання балок для посилення дозволяє в кілька разів підвищити несучі навантаження споруд.

Виробництво гнутого і гарячекатаного швелера

Швелер гнутий – це полегшений варіант стандартного гарячекатаного швелера. Ці два вироби кардинально різняться методами їх виробництва, що, в свою чергу, тягне за собою відмінності у властивостях і формі.

Горячекатаное виріб виконується методом прокатки на станах сортового типу. Формоутворення відбувається за допомогою спеціальних калібрів, які надають заготівлі потрібні обриси. Розмірний ряд гарячекатаної продукції строго регламентований галузевим стандартом.

Швелер холодногнутий утворюється на профільних автоматизованих агрегатах, рідше – на механічному обладнанні. У великих виробництвах процес виготовлення здійснюється на автоматичних лініях за методом холодного профілювання. Заготівлю смугу, попередньо виготовлену з листової сталі, згинають по заздалегідь прорахованим розмірами без її нагрівання.

Чим швелер гнутий відрізняється від гарячекатаного і який виріб більше підходить для будівництва
Чим швелер гнутий відрізняється від гарячекатаного і який виріб більше підходить для будівництва

Відмінність гнутого профілю від гарячекатаного в тому, що розмірний ряд, по-перше, набагато ширше, а по-друге, не має строгих обмежень стандартами. За бажанням замовників на підприємствах виробляються вироби з будь-якими габаритами. З «вільними» розмірами spb-stal.ru можна в будь-якій компанії, чиє виробництво обладнане профілезгинальні агрегатами.

Чим відрізняються властивості гнутих і гарячекатаних швелерів?

Горячекатаное виріб має посилений профіль: в місцях згину присутні потовщення, обумовлені методом виробництва. Дані потовщення сприяють підвищенню жорсткості продукції. Швелер гнутий відрізняється більш чіткими внутрішніми радіусами і, відповідно, меншою жорсткістю. Питома вага гнутої продукції також значно нижче.

Якщо вам потрібно spb-stal.ru для будівництва, рекомендується зупинити вибір на холодногнутом профілі. Невелика вага виробу істотно полегшить загальну масу конструкції, при цьому міцнісних характеристик буде достатньо для виконання відповідальних кріплень і арматури.